Egzaminy Norskprøve 2 i Norskprøve 3 kończą odpowiednio drugi (A2) i trzeci (B1) rok nauki języka norweskiego. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Egzaminy odbywają się w wielu miejscach w Norwegii w styczniu, czerwcu i październiku. W Active Study oferujemy kursy przygotowujące do egzaminów zarówno  w siedzibie naszej szkoły jak i online (przez komunikator Skype). Organizujemy także zajęcia przygotowujące do Test i norsk høyere nivå.

Norskprøve 2 do voksne innvandrere
Norskprøve 2 sprawdza umiejętności językowe na poziomie podstawowym (A2) i ma dwie części: mówienie i pisanie. W części ustnej kandydat uczestniczy w rozmowie i opowiada, w części pisania są testy czytania, słuchania i pisania.

Norskprøve 3 do voksne innvandrere
Norskprøve 3 sprawdza środki umiejętności językowe na poziomie średniozaawansowanym (B1) i tak jak egzamin Norskprøve 2 ma dwie części: mówienie i pisanie.  W części ustnej kandydat opowiada o czymś i uczestniczy w rozmowie, w pisemnej są testy czytania, słuchania i pisania. Uznaje się, że kandydat na tym poziomie językowym jest w stanie zrozumieć jasny tekst i porozmawiać na znane i popularne tematy.

Test i norsk høyere nivå

Egzamin Test i norsk høyere nivå  (testem bergeński, Bergenstest) jest następnym krokiem po Norskprøve 2 i Norskprøve 3. Ten egzamin jest niezbędny osobom, które chcą studiować w Norwegii oraz pracować jako lekarz/pielęgniarka.

 

 

adres e-mail

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Kontakt ze szkołą językową Active Study

 

ACTIVE STUDY - SZKOŁA JĘZYKOWA DĄBROWSKIEGO 76/14-15 60-529 POZNAŃ TEL: 618473394